ازون درمانی
تاثیر ازون درمانی در دیسک کمر

ازون یا اوزون درمانی-چیست؟ازن(اوزون ،ازون) تراپی چیست؟

ازون یا اوزون درمانی چیست؟

  • چرا نتایج متفاوتی از تزریق گاز ازون و ازون- یا -اوزون درمانی گزارش می شود؟
  • آیا ازون درمانی در درمان دیسک کمر و گردن مفید است؟

در این کلیپ نتایج خوب تزریق ازون در آمریکا و روسیه نشان داده شده است.

جالب است که هزینه تزریق اوزون در آمریکا حدود 3 هزار دلار معادل 60 میلیون تومان است.

در کلینیک تخصصی پروفسور فروغ ازون تراپی بعنوان اولین راه درمان دیسک کمر ،گردن  یا آرتروز پیشنهاد نمی شود بلکه بعنوان یک روش نوین و در صورت لزوم جهت درمان صحیح بیمار و پس از معاینه دقیق و اطمینان از نتیجه گیری، از این روش جهت درمان بیماران استفاده می شود آگاهی کافی متخصصین کلینیک از نحوه تزریق با گاز ازون ،انتخاب غلظت صحیح ازون و محل تزریق در نتیجه درمان بسیار موثر است.

تلفن رزرو نوبت در کلینیک پروفسور فروغ 66572220

در طی سالها تجربه خودم در مورد درمان با ازون- یا -اوزون درمانی به این نتیجه رسیده ام که دانش فرد در استفاده از این روش درمانی در نتیجه درمان موثر است.بارها با بیمارانی مواجه شده ام که تجربه خوبی از درمان با ازون نداشتند ولی وقتی ازون با روش استاندارد ،میزان مشخص و غلظت مشخصو درناحیه مناسب تزریق شده است از درمان نتیجه گرفته اند و بهبودی کامل حاصل شده است.در صورت عدم استفاده از حجم  و غلظت مناسب گاز اوزون و عدم انتخاب محل مناسب برای تزریق این گاز ،موجب عدم موفقیت در درمان خواهد شد ،به همین دلیل است که نتایج متفاتی از درمان با ازون گزارش می شودو سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA)نسبت به استفاده صحیح از آن هشدار داده است.گاز اوزون (O3) ازون در اواسط قرن نوزدهم کشف شد ، یک مولکول متشکل از سه اتم اکسیژن است. اگرچه O3 دارای اثرات متفاوتی  است ،محققان بر این باورند که ازون اثرات درمانی زیادی دارد.


مکانیسم و نحوه اثر ازون تراپی:

ازون درمانی بیش از یک قرن مورد استفاده قرار گرفته و مطالعات زیادی برروی اثرات آن انجام شده است.اثرات مفید ازون  برای ضد عفونی  و درمان اثبات شده است. ازون با غیرفعال کردن باکتری ها ، ویروس ها ، قارچ ها ، مخمرها و تک یاخته ها وتحریک متابولیسم اکسیژن و بخصوص فعال سازی سیستم ایمنی بدن اثرات مفیدی در کنترل عفونتها و درمان دردهای عضلانی اسکلتی و عصب دارد.برای استفاده از ازون بعنوان یک دارو باید  آگاهی کامل به نحوه استفاده از آن وجود داشته باشد، و به همین دلیل است که برای استفاده ایمن از O3 باید تکنیک های مخصوص استفاده شود.بعضی مراکز درمانی از تزریق گاز ازون بدلیل اثرات ضد ویروسی آن به داخل خون  ،جهت درمان بیماری کرونا یا کوید 19 (covid-19) بهره می برند.

  • ازون تراپی در ترمیم زخمها بخصوص زخم پای دیابتی موثر است.
  • در درمان عفونت های پوستی کاربرد دارد.
  • در درمان دیسک کمر و گردن موثر است.
  • در آرتروز بخصوص آرتروز زانو کاربرد دارد.

عوارض اوزون:

تاکنون عوارض اثبات شده ای از تزریق گاز اوزون گزارش نشده است .بعضی بیماران از یک سردرد گذرا بعد از تزریق گاز ازون شکایت دارند که با استامینوفن آرام می شود.مانند همه روشهای درمانی سالها طول می کشد که بدانیم هر روش درمانی چه اثرات مفید یا مضری دارندحتی در مورد دارویی مانند رانیتیدین که سالها با خیال راحت مصرف می شد در مطالعات اخیر گزارشاتیاز اثرات سرطان زایی آن وجود داشت که باعث شد این دارو از کل دنیا حذف شود.


درمان زخم:

ازون در درمان زخم های موضعی  ، در قالب یک حمام گازی O3 از طریق سطحی روی زخم اثر کرده وباعث ترمیم زخم می شود و به  عنوان یک روش کاربردی در درمان زخم بخصوص زخم پای دیابتی به اثبات رسیده  است.


کاربرد ازون در بیماریها:

در  بیماری های شامل زخم های عفونی ، اختلالات گردش خون ، دیسک کمر و گردن، سردرد تنشی، سردرد میگرن ، گزگز دست و پا،سندروم پای بی قرار، بیماری های ویروسی ، روماتیسم / آرتروز ، سرطان ، SARS و ایدز استفاده شده است .

درمان دیسک کمر و گردن:

مطالعات متعددی تاثیر خوب تزریق ازون در درمان دیسک کمر و گردن نشان داده است.تزریق ازون با حجم و غلظت مناست در نواحی استاندارد باعث کاهش فشار دیسک کمری وکاهش تورم ریشه عصب می گرددو بیمار به طرز قابل توجهی از درد نجات پیدا کرده و دیسک ترمیم می گردد.این روش درمانی در بیش از 80 درصد موارد موفق بوده است.بیمارانیکه ناامیدانه به کلینیک مراجعه می کنند و توصیه به جراحی شده اند و لی با تزریق ازون بهبودی می یابند.

سردرد میگرن:

اخیرا گزارشاتی از اثرات اوزون در میگرن مطرح شده است.در بیمارانیکه سالها از سر درد میگرن رنج می بردند از درمان ازون استقاده شده و نتیجه درمان بسیار خوب بوده است.

تاثیر ازون در سرطان ها:

یکی از مشکلات سرطان احساس درد و بی حالی است. خستگی بیش از حد و اختلال در خواب از عوارض سرطانهاست.در صورتیکه ازون در سرم خون تزریق شود  شادابی و نشاط در بیماران مبتلا به سرطان ایجاد می شود.در درد بیماران سرطان نیز تزریق ازون موثر بوده است.ولی مطالعات جامعتری برای بررسی اثرات ازون در سرطانها لازم است.

تلفن رزرو نوبت 66572220

مشاوره تلفنی با پزشکان مرکز :

 09370015333

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید