آیا داشتن رابطه زناشویی در هنگام کمردرد و دیسک کمری مضر است؟

دردر مزمن و میل جنسی
دردر مزمن و میل جنسی
رابطه زناشویی
رابطه زناشویی و کمردرد

گاهی آقایان نگران عدم توانایی در برقراری رابطه جنسی هستند و گاهی نگرانی آنان از افزایش خطر ناشی از صدمه به ریشه های عصب می باشد.

در صورتیکه همسر شما متوجه این نگرانی نشود این رفتار را بعنوان بی علاقگی قلمداد کرده و ممکن است اثرات سوئی بر آینده روابط خانوادگی شما بگذارد لذا پیشنهاد می کنیم حتما مشکل خودتان را با همسرتان در میان بگذارید.در این گونه شرایط خانمها راحت تر مشکلاتشان را با همسرشان بازگو می کنند و زوجین با کمک هم می توانند براحتی مشکل بوجود آمده را درک کرده و مدیریت نمایند.

مشکلات جنسی که در اثر کمر درد بوجود می آید بسیار شایعتر از تصور جامعه و حتی پزشکان می باشدچراکه بسیاری از بیماران به تصور  شرم و حیا ی از بیان مشکلات زناشویی امتناع می ورزند .در یک تحقیق ذکر شده که در صد زیادی از افراد مبتلا به کمر درد مزمن از مشکلات زناشویی رنج می برند و شاید یکی از علل طولانی شدن دردها کمر اختلالات جنسی بوجود آمده پس از کمردرد و عدم مدیریت آن باشد.

فتق دیسک کمر،تنگی کانال نخاعی ،جراحی فتق دیسک کمر و جراحی تنگی کانال نخاعی ممکن است هم بدلیل درگیری ریشه عصب و هم بدلیل نگرانی و استرس ناشی از این مشکلات منجر به بروز علایم ناتوانی جنسی گردد .


چرا رابطه زناشویی و جنسی مهم است:

رابطه زناشویی و کمردرد
دردر مزمن و میل جنسی

در فرهنگ باستانی و فرهنگ دینی ایرانیان رابطه زناشویی یکه رابطه مقدس و محترم شمرده می شود که منجر به تحکیم خانواده می گردد.به لحاظ علمی رابطه زناشویی یکه رابطه صرفا فیزیکی نبوده بلکه فراتر از انجام یک رابطه بدنی تجربه ای بی نظیر و اوج یک رابطه عاطفی است که در صورت ارتباط عاطفی درست زوجین، منجر به یک رابطه عاشقانه پایدار بین زوجین می گردد.

البته در فرهنگ غربی امروزی این رابطه صرفا به یک غریزه تقلیل یافته که باید به نوعی تخلیه شود و اهمیتی به بار معنوی این رابطه داده نمی شود و در واقع منزلت انسانی به یک رابطه صرفا غریزه حیوانی تقلیل می یابد.

باید بدانید که فتق دیسک کمر و کمر درد مانعی برای مدیریت صحیح شما برای ایجاد یک رابطه زناشویی صحیح نمی باشد .اهدائ یک دسته گل خوشبو یا یک هدیه ،هم صحبت شدن با همسر و مشاوره گرفتن از او،تشکر ویژه بدلیل کمک های همسر و در حفظ بنیان خانواده خلوت کردن منزل در زمانهای مناسب موجب بهتر شدن رابطه جنسی زوجین می گردد که هیچ ارتباطی به کمر درد ندارد و قابل برنامه ریزی استو امکان جلب رضایت همسر را فراهم می آورد.

رابطه جنسی صرفاً مجموعه‌ای از فعالیت‌های بدنی نیست و چیزی فراتر از یک فعالیت با مراحل معین است که به تجربه‌ای بی‌نظیر می‌انجامد. نزدیکی اوج یک رابطه است و محکم‌ترین گواه زوج بودن زن و مرد است.


چگونه می توان رابطه جنسی را علیرغم کمردرد بهبود بخشید:

مهمترین عامل اختلال جنسی ،ترس و نگرانی از بروز کمر درد می باشدکه در دراز مدت منجر به ایجاد استرس و افسردگی می گردد.

در صورت تجربه روش های صحیح ارتباط زنا شویی از افزایش درد با وجود کمر درد جلوگیری خواهید کرد.

بهتری روش نزدیکی از پهلو و قرار گرفتن زوج در پشت زوج و دخول از پشت می باشد.آقایان مبتلا به کمر درد بیشتر ترجیح می دهند در زیر قرار بگیرند و رابطه جنسی فعال توسط زوجه انجام شود تا امکان فشار روی کمر را تقلیل دهند.اگر درد تشدید یافت همسرتان را در جریان بگذارید و رابطه را در هر زمانی می توانید متوقف کنید.

مهمترین عامل در داشتن یک رابطه بدون ترس مطرح کردن مشکلات با همسر است و کمک گرفتن و همراه کردن او برای حل مشکل می باشد.

مشاوره تلفنی با پزشکان مرکز :

 09370015333

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید